Film reklamowy startem w lepsze jutro każdej firmy

7 / 12 / 2017

Czy potrzebuję film reklamowy dla mojej firmy? Jaki on powinien być? Do czego jest potrzebny? 

Posiadanie przez firmę filmu reklamowego jest jednym z narzędzi promocji i tak jak kiedyś był zbędny, tak w obecnym czasie po pierwsze nie jest bardzo drogi, a zarazem w prosty sposób dociera do wielu klientów zarówno tych indywidualnych jak i biznesowych. 

Rynek się rozwija bardzo dynamicznie i trzeba być przygotowanym i elastycznie reagować na jego zmiany. Na przykład…jakiś czas temu posiadanie przez firmę strony internetowej nie było istotną rzeczą. Było po prostu miłym dodatkiem, który nie miał wtedy znaczącego wpływu na sprzedaż. Obecnie jeśli nie posiadasz witryny przepadasz wśród konkurencji. Ba jeśli nie posiadasz strony responsywnej nasz mityczny „robaczek Google” nie bierze Twojej www pod uwagę przy wyszukiwaniu słów kluczowych.

Skoro już na ten temat to trzeba nadmienić, że Google jest najbardziej popularną witryną na świecie, jednak tuż za nią plasuje się YouTube. Każdego miesiąca odwiedzane jest przez co najmniej miliard osób, co stanowi ogromną liczbę potencjalnych klientów. Ale przecież zamieszczenie filmu to przede wszystkim promocja na własnej stronie internetowej. Film promocyjny, który umieścisz w sieci jest znacznie trwalszy niż jakakolwiek reklama. Ta zwykle wykupiona jest na określony czas, bądź zwyczajnie przemija. Twój film promocyjny umieszczony w sieci pozostanie w niej tak długo, dopóki sam go nie usuniesz. To jak wykupienie reklamy bezterminowo!

A może również na Facebooku? Jeśli promujesz swój biznes na Facebook’u, możesz być pewien, że posty zawierające filmy cieszą się większym zainteresowaniem niż tekstowe lub obrazkowe. To przekłada się na większą ilość udostępnień, a tym samym Twój post (i Twoją markę) i tym samym nieświadomie rozpoczynam tzw. marketing wirusowy.To może warto spróbować i zrobić film o swojej działalności? A może nawet kilka?

Czasy się zmieniają i zmieniają się również ludzkie nawyki. Użytkownicy internetu stają się leniwi. Czasy kiedy czytali długie artykuły na stronach dawno już minęły a czytanie sporej ilości artykułów nagle staje się problemem. Dzisiaj więcej niż 5 linijek tekstu jest co najmniej zniechęcających, dla niektórych wręcz odstraszających. Film jest wygodny – jedno kliknięcie i informacje same spływają z ekranu.

Dzięki audiowizualnemu charakterowi nie tylko łatwiej pochwycisz uwagę odbiorcy, ale także będziesz mógł skutecznie nią pokierować, dla osiągnięci zamierzonego celu, jakim jest sprzedaż, lub kontakt z Tobą! Odbiorcy rozumieją to dosłownie – jeśli inwestujesz swoją energię i pieniądze w spot reklamowy, to znaczy, że traktujesz swój biznes poważnie. Potencjalni klienci postrzegają Cię jako dużą firmę z solidnymi fundamentami, a tym samym liczą na fachową i bezproblemowa obsługę i wysoką jakość usług.

A może konkretne wideo na temat Twojego produktu? Wideo produktowe, które opisuje cechy produktu i pozwala klientom przyjrzeć się mu z bliska, ma nieocenioną moc. Każdy z nas kupując produkt woli przed zakupem dokładnie mu się przyjrzeć, ocenić jego właściwości, jakość i wartość użytkową. Sklepy internetowe niestety nie dają tej możliwości. Nakręcenie nawet krótkiego filmu o produkcie w Twoim sklepie pozwoli klientom poznać produkt bliżej, zobaczyć jego działanie i tym samym ułatwi im podjęcie decyzji.

Podsumowując siłą filmu promocyjnego jest fakt, że posługuje się komunikatem wizualnym i dźwiękowym naraz i dociera do świadomości widza tymi dwoma kanałami powoduje szybsze przyswajanie informacji.

Być może wystarczy Ci nagranie filmu własnym telefonem bądź kamerką internetową, w którym przedstawisz siebie oraz tym czym się zajmujesz. Nie musi to być bezbłędne wideo, ponieważ oglądający zdają sobie doskonale sprawę, że zrobiłeś to samodzielnie.

Jeśli ludzie zaczną to oglądać to świetnie, ale nie ma się co oszukiwać, że nie będzie to raczej film szczególnie przyciągający uwagę potencjalnych klientów. Jeśli chcesz by Ty i Twoja firma zaistniała w świadomości innych musisz poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy stworzą go dla Twojej firmy z największą dbałością.